سپتیک تانک

سپتیک تانک یکی دیگر از محصولات شرکت تمدن تصفیه ایرانیان برای تصفیه فاضلاب می باشد. قیمت سپتیک تانک بر اساس مشخصات مورد نظر کارفرما محاسبه می گردد. سپتیک تانک های آماده شرکت تمدن تصفیه ایرانیان به عنوان ابتدایی ترین و ارزان ترین شیوه تصفیه فاضلاب می باشد که در آن از روش های فیزیکی (همچون ته نشینی و شناور سازی) و بیولوژیکی (بیهوازی) استفاده می شود. این محصول با توجه به کیفیت بالا و همچنین، وجود بالاترین راندمان در زمینه تصفیه و تجزیه توانسته است تا رضایت حداکثری مشتریان را بدست آورد. به دلیل ماهیت اسیدی فاضلاب جنس سپتیک تانک ها باید از مصالحی باشد که ضد خوردگی باشد که از پلی اتیلن و فایبرگلاس جهت تولید سپتیک تانک استفاده می شود.

مکانیزم عملکرد سپتیک تانک

مکانیزم عملکرد سپتیک تانک فاضلاب به این ترتیب است که فاضلاب جمع آوری شده توسط شبکه جمع آوری فاضلاب پس از ورود به قسمت اول مخزن سپتیک، به دلیل کاهش زمان ماندی که در این مخزن دارد جامداتی که درون فاضلاب وجود دارد و وزن آنها از آب بیشتر است تحت تاثیر نیروی جاذبه ته نشین می شوند و چربی و روغن نیز روی سطح آب شناور می شوند. مواد ته نشین شده یا همان لجن بوسیله میکروارگانیسم های بیهوازی تجزیه شده و به گاز متان تبدیل می شوند. فاضلاب تصفیه شده و نسبتا زلال را می توان به اگو فاضلاب شهری جهت تصفیه تکمیلی، ترانشه های جذبی و چاه تخلیه کرد.

انواع سپتیک تانک از نظر جنس سازه :

 

سپتیک تانک پلی اتیلنی

ماده اولیه مورد استفاده در تولید این نوع سپتیک تانک پلی اتیلن با گرید صد می باشد (PE100).شرکت تمدن تصفیه ایرانیان قادر است که سپتیک تانک های پلی اتیلنی را از حجم های دو مترمکعب تا صد مترمکعب به صورت یکپارچه و سپتیک تانک های با حجم بیشتر از صد مترمکعب را به صورت چند تکه تولید و اجرا نماید و خود را به عنوان بزرگترین شرکت سازنده سپتیک تانک های پلی اتیلنی به صنعت آب و فاضلاب کشور معرفی کند.

 

سپتیک تانک فایبرگلاس

ماده اولیه مورد استفاده در تولید سپتیک تانک فایبرگلاس الیاف شیشه و رزین (رزین پلی استر، وینیل استر، رزین ایزو) و کبالت و ژلکوت می باشد.سپتیک تانک

مزایای سپتیک تانک فایبرگلاس عبارت اند از:

دوام بالا در برابر محیط اسیدی و خورنده فاضلاب

وزن کم و کیفیت بالا

آنتی uv و ضد جلبک

قابل استفاده در تمامی مکان ها و شرایط محیطی مختلف

 

سپتیک تانک بتنی

سپتیک تانک بتنی به شکل یک مخزن استوانه ای شکل می باشد که از جنس بتن با سیمان ضد سولفاته تیپ پنج و میلگرد در حجم های مختلف ساخته می شود. سپتیک تانک بتنی هم به صورت درجا و هم به صورت پیش ساخته می باشد و در محل نصب می شود.

سپتیک تانک پلی اتیلن

روش نصب سپتیک تانک :

طبق نقشه های اجرایی اقدام به خاکبرداری کنند.

به وسیله فنس جداسازی صورت گیرد

سپتیک تانک باید در عمقی دفن شود که فاضلاب به صورت ثقلی وارد آن شود

محل نصب باید ده متر از ساختمان و بیست متر از چاه آب فاصله داشته باشد

زیر سازی و رگلاژ محل نصب سپتیک ( شیب سطح زیر سپتیک صفر در صد می باشد)

© 2017 Tamadon-Tasfie. All Rights Reserved | Design by Tamadon-Tasfie